| Kes ma olen?
Ela iseendaga kooskõlas!
tervisenõustaja, coaching, arengutreener, coach, toitumine, elustiil, toitumisnõustaja, life coach, energy coach, retreats, elamused, retriidid, kootsing, koots, holistiline, positiivne psühholoogia, spirituaalsus, holistic health coach, integrative nutrition health coach
9045
page,page-id-9045,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,edgt-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,homa-ver-1.0, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,enable_full_screen_sections_on_small_screens,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
Eva

MINU LUGU

Aastal 2014 hakkasin otsima vastuseid toitumismaailmast, et terveneda. Iseend terveks söönud, õppisin toitumisnõustajaks, et teisigi aidata. Minu toitumisalane huvi on olnud suunatud eelkõige sellele, kuidas alandada põletikku kehas, ravida nn. lekkivat soolestikku (“leaky gut”) ja varjatud toidutalumatust ning seeläbi leevendada kroonilisi autoimmuunseid haiguseid.  See on mind viinud koostööni muuhulgas Eesti Reumaliiduga.

Toitumisnõustajana töötades mõistsin, et vaja on märgata ja mõtestada tervikut ning minust sai ka holistiline tervisenõustaja (holistic health coach).

Sõna “holistika” haaras mu mõneks ajaks endasse. Olen läbinud ka Holistika Instituudi esimese astme koolituse, mis on mind arendanud nii inimese kui ka coachina.

Hiljuti läbisin positiivse psühholoogia kursuse Euroopa Positiivse Psühholoogia Instituudis, et mõista sügavamalt inimpsühholoogiat ja õppida, kuidas inimest iseendana paremini funktsioneerima aidata.

Lisaks iseenda sügavalt läbi tunnetatud teekond ja kolm tugevat tööriista – intuitsioon, tundlikkus ja empaatia.

See kõik aitab mul olla Sinu jaoks parim toetaja.

Õpingud

Õppimine ja eneseareng on nauding, mis on mind viinud erinevatesse riikidesse ja põnevatesse valdkondadesse. Viimaste aastate suuremad sammud õppimismaastikul toitumise ja toetamise teemadel:

  • positiivse psühholoogia kursus “Maestro en psicología positiva”, IEPP (Instituto Europeo de Psicología Positiva), Centro Universitario La Salle, 2020;
  • holistiline treening, Holistika Instituut, 2018-2019;
  • holistilise tervisenõustaja koolitus „Integrative nutrition health coach (INHC)“, Institute for Integrative Nutrition (IIN), 2014-2015;
  • toitumisnõustamine, Annely Sootsi Tervisekool, 2014-2015.

Lisaks hulgaliselt täiendkoolitusi, märksõnadeks toidutalumatused, autoimmuunhaigused, toitude glükeemiline koormus ja veresuhkru tasakaalustamine läbi toitumise, depressioon, ülitundlikkus, funktsionaalse meditsiini põhitõed, holistiline maailmapilt, mindfulness, teadlik hingamine, meditatsioon ja jooga, energy coaching jne.

TEEKOND ISEENDANI

Iseendast eemaldumine on salakaval protsess ning teekond sellest teadlikuks saamiseni võib olla pikk ja käänuline.

Pidin läbima erinevaid õppetunde, katsetama erinevaid ameteid erinevates valdkondades, elama erinevates kultuuri-ja keelekeskkondades.

Selle käigus leidma ja kaotama, kinni hoidma ja lahti laskma ning lõpuks kehalt ja hingelt tõsiselt haigeks jääma.

Alles siis toimus sisemine murrang ja suunamuutus.

Alustasin enesetervendamise teekonda.

Kõigepealt seadsin sammud toitumismaailma ning lõin seal korra ja struktuuri, mis aitas keha tasakaalu saada.

Seejärel liikusin mõtlemise juurde – kaardistasin mustrid, mis ei toetanud ja proovisin muuta need endale sobivamaks.

Järgmiseks koputasin tunnete maailma uksele ja sattusin peadpööritavalt värvikirevasse ruumi, kus rahulikuma õhkkonna loomiseks tuli tõsisemalt tööd teha ja peeglisse vaadata.

Lõpuks jõudsin sinna, kus valitses rahu ja rõõm – Tõelise Minani.

Oma teekonda läbides jõudis minuni äratundmine, et minu eesmärgiks on aidata teisi, kes on triivinud iseendast erinevatel põhjustel eemale, kaotanud kontakti oma keha ja hingega ning ei tea, kuidas edasi minna.

Vaata, kuidas saan Sinu jaoks olemas olla.