| Kes ma olen?
Ela iseendaga kooskõlas!
tervisenõustaja, coaching, arengutreener, coach, toitumine, elustiil, toitumisnõustaja, life coach, energy coach, retreats, elamused, retriidid, kootsing, koots, holistiline, positiivne psühholoogia, spirituaalsus, holistic health coach, integrative nutrition health coach
9045
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-9045,edgt-cpt-2.0.2,mikado-core-2.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,homa-ver-3.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,enable_full_screen_sections_on_small_screens,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

MINU LUGU

Iseendast eemaldumine on salakaval protsess.

Hakkad ütlema endale “ei”, et öelda teistele “jaa”. Püüad olla tubli, et olla aktsepteeritud. Õpid kritiseerima oma puudusi, selle asemel, et armastada oma tugevusi. Teed valikuid, mis ei ole sinu tõelise olemusega kooskõlas.

Keha annab sulle  küll aeg ajalt märku, et midagi on väga valesti, aga sa ei oska teda kuulata, sest oled iseendast juba liiga kaugel. Kuni kõik kukub kokku ja sul ei ole edasi minemiseks enam muud võimalust, kui muuta ja muutuda – tagasi iseendaks.

Minuga juhtus see aastal 2011 – aastatepikkune protsess oli jõudnud punkti, kus keha ei pidanud enam vastu. Hakkasin uurima, kuidas iseend toetada. Läbi muudatuste toitumises sai keha järjest rohkem tasakaalu ja hakkasid juhtuma imelised asjad ka mõtte- ja tundemaailmas.

Saanud jagu mitmest tõsisest haigusest, õppisin toitumisnõustajaks, et teisigi aidata. Minu toitumisalane huvi on olnud suunatud eelkõige sellele, kuidas alandada põletikku kehas, ravida nn. lekkivat soolestikku (“leaky gut”) ja varjatud toidutalumatust ning seeläbi leevendada kroonilisi autoimmuunseid haiguseid.  See on mind viinud koostööni ka Eesti Reumaliiduga.

Selleks, et terveneda, on vaja märgata ja mõtestada tervikut ning minust sai ka holistiline tervisetreener (holistic health coach).

Sõna “holistika” haaras mu mõneks ajaks endasse. Olen läbinud ka Holistika Instituudi esimese astme koolituse, mis on mind arendanud nii inimese kui ka coachina.

Hiljuti läbisin positiivse psühholoogia kursuse Euroopa Positiivse Psühholoogia Instituudis, et mõista sügavamalt inimpsühholoogiat ja õppida, kuidas inimest iseendana paremini funktsioneerima aidata.

Lisaks õpingutele aitab mul teisi aidata iseenda sügavalt läbi tunnetatud teekond ja kolm tugevat tööriista – intuitsioon, tundlikkus ja empaatia.

Õpingud

Õppimine ja eneseareng on nauding, mis on mind viinud erinevatesse riikidesse ja põnevatesse valdkondadesse. Viimaste aastate suuremad sammud õppimismaastikul toitumise ja toetamise teemadel:

  • Christine Hassleri coachingu meistrikursus “Coach your clients to live an unstoppable life“, 2021;
  • positiivse psühholoogia kursus “Maestro en psicología positiva”, IEPP (Instituto Europeo de Psicología Positiva), Centro Universitario La Salle, 2020;
  • holistiline treening, Holistika Instituut, 2018-2019;
  • holistilise tervisetreeneri koolitus „Integrative nutrition health coach (INHC)“, Institute for Integrative Nutrition (IIN), 2014-2015;
  • toitumisnõustamine, Annely Sootsi Tervisekool, 2014-2015.

Lisaks hulgaliselt täiendkoolitusi, märksõnadeks toidutalumatused, autoimmuunhaigused, toitude glükeemiline koormus ja veresuhkru tasakaalustamine läbi toitumise, depressioon, ülitundlikkus, funktsionaalse meditsiini põhitõed, holistiline maailmapilt, mindfulness, teadlik hingamine, meditatsioon ja jooga, energy coaching jne.

Vaata siit, kuidas saan Sinu jaoks olemas olla.